Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  Anasayfa   Foto Albüm   İletişim   Dilek ve Önerileriniz   Webmail

Mevzuat

Duyurular

Bilgi Edinme

Tayfa Sınav Sonuçları
 

Akçakale Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Trabzon Liman Başkanlığımızca, Akçakale Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Akçakale Balıkçı Barınağı'nda, Trabzon Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Türkiye 'de ilk kez, balıkçı gemilerinde acil durumların önüne geçmek amacıyla tatbikat gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen tatbikata Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Özkan Poyraz, Genel Müdürü Mehdi Gönülalçak, Liman Başkanımız İhsan Gümrükçü, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Çevre Liman Başkanlarının yanı sıra ilgili kurum kuruluş temsilcileri ile Doğu Karadeniz’de faaliyet gösterecek balıkçılar katıldı.

Etkinlikte konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Özkan Poyraz da “Bakanlık olarak balıkçılık sektörü ile uğraşan balıkçılarımızın teknelerini, gemi adamlarının niteliklerini, balıkçı barınaklarının yapılmasını üstlenmiş bir kamu idaresi olarak görev yapıyoruz. Bu faaliyetlerin emniyet içinde yürütülmesine ihtiyaç var. Bu açıdan bugün yapılan tatbikat bizim açımızdan da çok büyük önem arz ediyor. Balıkçı gemilerine ve onun personeline yönelik yapılan bu tatbikatla maksimum fayda sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Liman Başkanımız İhsan Gümrükçü de balıkçılık sektörünün yoğun iş gücü gerektiren bir sektör olduğunu ifade ederek “Bu tatbikata bir ay boyunca hazırlandık. Temenninim olumsuzluğun yaşanmamasıdır. Ama yaşanacak olan en küçük bir olumsuzlukta neler yapılması gerektiğini iyi bilmeliyiz” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı uzmanlarınca, yangın türleri ile yangın türlerine müdahale hakkında kısa eğitimin verildiği tatbikatta balıkçı gemisinde tatbik edilen “Yangın Talimi” uygulaması, Balıkçı Gemisinde “Gemiyi Terk Talimi” ve Balıkçı Gemisinde tatbik edilen “Denize Adam Düştü Talimi” uygulamaları gerçekleştirildi.

Tatbikat uygulamaları sonrası, tatbikatta görev alan gemi personeline, itfaiye uzmanlarına ve katkıda bulunan kuruluşlara sertifikaları verildi.

Liman Başkanlığı olarak Tatbikata Katılan Tüm Katılımcılara ve Bize desteklerini esirgemeyen Trabzon Valiliğine, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Akgün Balıkçılığa, Poyraz Safety ve Or-Sa Yangın Söndürme Sistemleri firmalarına Teşekkür ediyoruz.

Tatbikatla ilgili diğer görseller için İnternet sayfamız FOTO ALBÜM kısmından veya aşağıdaki Linki Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TATBİKAT 2015 resimleri için tıklayınız.

 
   
Tüm Hakları saklıdır